Here is a wrap up of all the award winners from Stawell’s presentation nights.
Subscribe now for unlimited access.
$0/
(min cost $0)
or signup to continue reading
AWARD WINNERS
FOOTBALL
Seniors
B&F – Sean Mantell (41 votes)
Runners-up – Tom Eckel and David Andrivon (32 votes)
Most consistent – Jackson Dark
Leading goal kicker – David Andrivon (39 goals)
Most improved – Jesse Barber and Benjamin Leong
Coach’s award – Julian Carr
Best under 21 – Jackson Taurau
A Grade
B&F – Lisa Fleming (49 votes)
Runner up – Tarnee Orr (44 votes)
Coach’s award – Ebony Summers
18 and under encouragement award – Maggie Clough
Reserves
B&F – James Devery (55 votes)
Runner up – Shane Field (33 votes)
Most consistent – Brae Scantleton and Jarrod Illig
Leading goal kicker – Mitchell Kelly (36 goals)
Most improved – Bradlee Carnovale
Coach’s award – Kai Ridler
David Stanes Memorial Award – Ryan Cullen
B Grade
B&F – Kristy Matthews (52 votes)
Runner up – Courtney McIlvride (30 votes)
Coach’s award – Kirby Griffiths and Sarah Morris
C Grade
B&F – Michelle Beaton (68 votes)
Runner up – Natasha Reading (51 votes)
Coach’s award – Sophie Barber and Jade Allen
Under 17 football
B&F – Paul Summers (70 votes)
Runner up – Bailey Taylor (58 votes)
Most consistent – Lucky Ika
Leading goal kicker – Aiden Graveson (27 goals)
Most improved – Mackenzie Padley and Zachary Jenkinson
Best first year player/s – Riley Ika and Jaxon Turner
Coach’s award – Luke Smith and Angus Butt
17 and under netball
B&F – Bonnie McIlvride (50 votes)
Runner up – Kasey Mornane (28 votes)
Coach’s award – Madelyn Barber and Melanie Dent
15 and under netball
B&F – Dakota Cosson (45 votes)
Runner up – Tessa O’Callaghan (33 votes)
Coach’s award – Zoe McGregor
Under 14 football
B&F – Joshua O’Donohue (67 votes)
Runner up – Samuel Jenkinson (56 votes)
Most consistent – Tomas Dearman
Leading goal kicker – Samuel Jenkinson
Most improved – Bailey Hosemans
Best under 13 player – Vanilla Ika
Coach’s award – Layn Hendy and Brady Turner
13 and under netball
B&F – Madi Taylor (55 votes)
Runner up – Molly Orr (51 votes)
Coach’s award – Annabel Bennett and Elise Bibby
Youth girls football
B&F – Crystal Summers
Runner up – Alicia Myers
Most consistent – Tahlia Barnett
Leading goal kicker – Amy Hodgetts (11 goals)
Encouragement award – Jayme Field
Most improved – Elisha Baulch