Stawell Warriors 2017 junior and senior presentation nights | Photos

Here is a wrap up of all the award winners from Stawell’s presentation nights.

AWARD WINNERS

FOOTBALL

Seniors

B&F – Sean Mantell (41 votes)

Runners-up – Tom Eckel and David Andrivon (32 votes)

Most consistent – Jackson Dark

Leading goal kicker – David Andrivon (39 goals)

Most improved – Jesse Barber and Benjamin Leong

Coach’s award – Julian Carr

Best under 21 – Jackson Taurau

A Grade

B&F – Lisa Fleming (49 votes)

Runner up – Tarnee Orr (44 votes)

Coach’s award – Ebony Summers

18 and under encouragement award – Maggie Clough

Reserves

B&F – James Devery (55 votes)

Runner up – Shane Field (33 votes)

Most consistent – Brae Scantleton and Jarrod Illig 

Leading goal kicker – Mitchell Kelly (36 goals)

Most improved – Bradlee Carnovale

Coach’s award – Kai Ridler

David Stanes Memorial Award – Ryan Cullen

B Grade

B&F – Kristy Matthews (52 votes)

Runner up – Courtney McIlvride (30 votes)

Coach’s award – Kirby Griffiths and Sarah Morris

C Grade

B&F – Michelle Beaton (68 votes)

Runner up – Natasha Reading (51 votes)

Coach’s award – Sophie Barber and Jade Allen

Under 17 football

B&F – Paul Summers (70 votes)

Runner up – Bailey Taylor (58 votes)

Most consistent – Lucky Ika

Leading goal kicker – Aiden Graveson (27 goals)

Most improved – Mackenzie Padley and Zachary Jenkinson

Best first year player/s – Riley Ika and Jaxon Turner

Coach’s award – Luke Smith and Angus Butt

17 and under netball

B&F – Bonnie McIlvride (50 votes)

Runner up – Kasey Mornane (28 votes)

Coach’s award – Madelyn Barber and Melanie Dent

15 and under netball

B&F – Dakota Cosson (45 votes)

Runner up – Tessa O’Callaghan (33 votes)

Coach’s award – Zoe McGregor

Under 14 football

B&F – Joshua O’Donohue (67 votes)

Runner up – Samuel Jenkinson (56 votes)

Most consistent – Tomas Dearman

Leading goal kicker – Samuel Jenkinson

Most improved – Bailey Hosemans 

Best under 13 player – Vanilla Ika

Coach’s award – Layn Hendy and Brady Turner

13 and under netball

B&F – Madi Taylor (55 votes)

Runner up – Molly Orr (51 votes)

Coach’s award – Annabel Bennett and Elise Bibby

Youth girls football

B&F – Crystal Summers

Runner up – Alicia Myers

Most consistent – Tahlia Barnett

Leading goal kicker – Amy Hodgetts (11 goals)

Encouragement award – Jayme Field

Most improved – Elisha Baulch